mancare+telefon+mutat




hello

tre` sa fac update cat mai curand, pt k se strang multe lucruri si e din ce in ce mai greu.

1. ieri am lut nijte kestii din pui, le zice SFC si is facatura dupa KFC,dar culmea o facatura atat de buna k juram k mananc KFC ji culmea mancam si mai ieftin kair...a fst prima mancare buna ce am papat`o de cand am venit, in rest ce sa zic, fasolea e cea mai comestibila pt k are gustul exact k acasa, exceptand sosul in care sta kre e sos dulce de spaghete:D
2. eu aveam si am in continuare telefonul blocat in vodafone si in roaming si palteam, de fapt saracu tata plateste prea mult asa k aveam nevoie de un tel de aici, pt k astia nu decodeaza telefoane, eh ce zici de asta, asa ji aveam nevoie de un tel ieftin k sa pot vbi cu ai mei...asa k mi`am luat un nokia nuj ce model, dar oricum f f nice mie imi palce, la 10 lire.[aseara am vbit cu sorina, azi am vbit cu ai mei ji am fst asa hpy]
3. azi ne`am mutat.e mult mai frumso aici, imi palce, inca nu ma simt in largul meu dar pser sa se intample curand:) oricum imi place mult mai mult decat in aprtea cealalta.sunt curioasa cum o sa fie vecinii, sper doar sa fie la fel de nice k Anthony, vecinu de la casa cealalta:)
acuma, maine tre sa ajung in cardiff pt k in newport nu ii ING, mihai sa le zici lora acolo ca e nevoie de o sucursala aici, poate dai o fuga:D asa, tre sa scot bani de acolo sa platesc kiria...

in rest sunt bine, incerc sa ma acomodez cu vremea dar imi e greu, pur ji simplu ploua kair ji cand e soare ji te miri de unde vine ploaia...dar asta e,, eu am vrut eu sa suport:)

imi e dor de voi, imi e dor de KFC, imi e dor de discutiile nstre...imi e dor de mama, de tat, de fritz de mishu...de toti....;d
va ubi si va mai tin la curent >:D<>

6 comentarii:

Anonim spunea...

uff....scrisai un comentariu..si nu aveam cont, si nu putui sa dau cu anonim...uff...mi se stearsa tot, acum sa o iau de la inceput...mdea...pai...mey anutzo..iti cam place fasolica acum ??:> ca "la mama acasa"???heheh....dar sa stii ca noi fara tin'la KFC...mmm..parca nu mai are aroma sosu'de usturoi...mdea..iar glumele din BD..:-? nu prea ne mai au farmec...dar...supravietzuim cu chiu cu vaiiiiii:))...in rest:d ioai de m'am bucurat ca m'ai sunat:d era in gara..nu stiam in ce tren sa ma urc;))deaia imi pare rau ca nu prea am apucat sa vbim asa...mai mult:> oricum abia astept sa ne tainuim mai mult:p...si super idee cu blugu!!!;)

Niky spunea...

Girl ma bucur k ai reusit sa te muti si k ti-ai luat si un telefon de acolo cu un plan nou! U were fast with all that! I'm glad! Nah cat despre vreme.. i know how it's like.. si la noi e la fel.. asa k mi-a trebuit ceva sa ma obisnuiesc si nici acum nu sunt sigura k sunt 100% with it.. dar oricum e better decat in romania din punctul asta de vedere..pt k nu e caldura de acolo.. oricum ideea e k cu timpul te vei obisnui sa porti "layers": tot timpul hoody si smth under it.. toptanks or t-shirts.. either way u're set for any change of plans concerning weather.. so u'll adjust i'm sure of that!oh btw when ur classes start?and what kind of dialect they speak ther in newport, wales? is it harder than the british accent?and how are u getting used with it?.. i know for myself that once i met someone who was speakin scottish and it was so much harder than the british accent.. anyway fill me in if u have time or keep posting on ur blog and this way i'll b updated anyway. ok have a good one ;)

AnAh spunea...

ahhh kapshu immi era sa dor de tine :x

ma bucur mult k am apucat sa vbim...inseamna mult pt mine, sincer...;x miss you a lot!


off ji niky, nuj cum sa`ti zci, da galeza e cu totul alta limba, adik nu seamana deloc cu engleza, ei la WALES zic CIMRU (eu ii zic cimbru//////0) eu ma rog sa vbeasca engleza ji nu galeza, dar vbesc, vbesc engleza, o engleza asa ciudata...knd am ajuns, am ajuns in londra ji aia vbeau asa de meseria intelegeai tot....aici, am dificultati tre sa recunosc, bine,depinde f mult ji cine vbeste;)

o sa va tin la curent...asa k stay close :d
love you all ji keep in touch!

Adela Herth spunea...

bah daca am apucat noi sa invatam oleak de germana, u'll do just fine cu galeza! ;) da-i un pic de timp :)
miss u >:D<

Mihaiu spunea...

sal ana, am auzit de dornta ta de a deschide un ing la galia acolo, si o sa transmit mai departe, "sper sa facem inaugurarea cat de curand",k mi-a ajuns si mie camera si ma dau rotund cu ea acuma...ma bucur sa aud de tine, si povestile cu boabele de fasole, si sa aud de preturi la telefonae, ti-as trimite niste bani sa-mi aduci si mie un sac asa....be blessed Mihai

Adela spunea...

1. mai bine te pui sa iti faci singura papica, dupa cum spui ca e mancarea...
2. way to go cu telefonu!
3. hai ma mihai, nu lasa fata sa mearga mereu pana in...cardiff ca sa isi ia banii...

p.s. cu vremea te inveti...trust me on this one! :P
hi to everyone else!