vineri am plecat la scoala cu autobuzul scolii :d pana acuma doar ma intorceam cu el :)) o senzatie asa de aiurea si de ciudata, k in filemle americane knd t urci si toti iti urmaresc fiecare reactie =)) ma pufnit rasul, nu erau locuri si stateam in picioare si puteam sa`i vad p toti, sincer e f amuzant.
apoi am fst la scoala, s`au skimbat nishte grupuri p acolo,dar e ok.mi`am primit orarul p prima luna, k la noi in fiecare saptamana arata altfel, nu e k acasa unde iti da orarul p un semestru, nope, e diferit in fiecare saptamana, complicat pt k niciodata nu jtii ce ai si mereu trebuie sa confrunti listele... in fine, am plecat de la scoala, am plecat la gara de unde am luat`o p Claus k ea a venit mai devreme...am mers la cumparaturi si apoi acasa, am mancat si am pierdut vremea, tainuind si vazand nishte filme pana la 11;10 seara cand a venit Kady. Am fst am luat`o de la gara si radeam de ea k citea dracula si pana sa ajungem noi la gara a intrat un mosiulica cu ea in taina si cand l`am vazut avea nishte gheare k alea numai unghii nu erau, lungi si ascutite si ii ziceam k i se fac semne si Kady imi zice: "stai fata mea sa vezi k in carte zicea k dracula a fst prin newport si devon" si inca o kestie despre care scria in carte era lipita p un stalp p acolo si radeam si ii ziceam k atrage kestii fara sa vrea. in fine am ajuns acasa, normal k ne`am pus iar p mancare si p din astea si am stat de taina pana la 5 dimineatza.
Ieri ne`am plimbat prin centru, am fst sa`i luam cadou lu Claus :d si neam bucurat k a fst f f frumos si soare, k la noi nu a mai plouat de f mult timp si asa de mult imi placee :d, apoi bineinteles iar mancare, filme pana la 3 naopte iar de dimineatza cine cucaia prin casa, noi toti :)) dar a fst fain...saptamana viitoare mergem noi la Londra pentru k e concert Arcana si ne`am luat bilete, de fapt Kady ne`a luat bilete si abia astept sa ajung iar acolo...
azi le duseram la gara, apoi ne intorseram acasa, facui ordine, si acuma stau p net sa va zic voua ce am mai facut...
la cererea fratelui meu propriu si personal o sa scriu mai des si o sa va tin la curent cu ce fac k altfel sterge blogul de la bookmarks si nu vreau sa faca asta :D
hihihi ;)))
va pupacesc si va iubesc!
P.S. sa aveti pumnii stransi pt mien sapt. asta pt k e o saptamana grea, mult de lucru si multe discutii cu profii se numesc one-to-ones si esti doar tu si proful si ii arati ce lucrezi tu, ce ai lucrat pana sa ajungi aici si tot felul de kestii din astea si am emotii, da` o sa fie bine! ;)
Studio Acca the best hair salon in London
Acum 6 ani

6 comentarii:
io subscriu la cererea fratelui tau de a scrie 'mai cu talent' :D
din cate vad timpu tau se imparte in scoala, plimbare, filme si mancare :)) las fata k e bine si-asa! :P auzi, ce faceti de craciun & co.? :D
neatza :D poi cam asa a fst...acuma de sapt asta timpul o sa se imaprta in scoala, proiect, proiect, teme, sper k si mancare :D
de Craciun, eu o sa fiu aici sau nush la Londra la Kady...Cata nush ce planuri are k nu poti sa iei de bun, intelegi tu...adik una e ce vrei si alta e ce poti si nush ce o sa faca...voi ce faceti? de Craciun? nu veniti incoace?
aham. inteleg. nu cred ca avem cum veni...mai vrem sa mergem si in RO la sf. lu noiembrie si nu cre k ne tine buzunaru de amandoua :) DAR ce-ar fi sa iti iei tu zboru incoace cateva zile? :D [poa sa vina si cata daca vrei/vrea]. bafta la proiecte/teme/one-to-ones!-> funny term :)
ma uitai si e 40 de lire biletu de avion dus-intors de Craciun :D
+ ca fac salata boeuf & co. :)))
fata kair as vrea mult sa vin...kestia e k i`am zis claudiei k daca raman aici si nu vine nimeni la mine, k zicea fraet`meu k vrea sa vina, asa i`am zis k ma duc la londra la ea k vin si ai ei si e si claus si ne strangem acolo...:-S dar vad eu cum fac si cand si o sa dau/dam o tura la voi!
p.S. si eu vreau sa fac salata boeuf
love you guys :xn si 10x de invite!
Trimiteți un comentariu