e clar

e clar k tuturor ne e f greu sa scriem cum am petrecut...pentru k deja a trecut timpul si cum lucrurile care nu is facute la timpul lor nu mai sunt deloc facute cam asa se intampla si cu noi...a venit lenea sau greul peste noi si cum de la Craciun a trecut ceva timp si ar trebui sa povestesc 6 zile cu lux de amanunte...e cam greu...m`am uitat k lu tata i`am scris un mail cu lux de amanunte...park imi venea sa ii dau un copy paste, dar nus e poate pentru k e mult prea personal...si nu merge...asa k tre sa va multumiti cu putin...a f nice, dar nu se compara cu un Craciun facut acasa, asa k acest craciun tot m`a facut sa realizez ceva: de Pasti o sa fiu acasa, azi m`am interesat si de bilet de avion si sunt 100% convinsa k asta vreau..nu mai fac sarbatorile fara ai mei, pentru k sarbatorile se fac in familie, fiecare cu familia lui:D
acuma de revelion am fst numai eu cu cata si cu ela, si uimitor, pot spune k m`am distrat, am dansat, am mancat mancare k acasa; da`i cu carne de la borcan, carnati, lebar, salata boeuf, foaie lica si cateva kestii de ale lor...adik de ale englezoilor...k deh... si a fst bine, ne`am imbracat frumos si ne`am petrecut :)) si radeam de kestia asta... am stat pana la 6 jumate cu ei...k am facut la ei in camera k e camera mult mai mare decat cutiutza mea si mutasem si masa acolo, am luat si microundele la ei doar sa incalzim :)) si la 6 jumate ma mutai in cutiutza mea si statiu pana pe la 7 si ceva...ei au stat pana la 8...azi ne treziram f f tarziu :D respectiv 5..eu, ei nush al ce ora se trezira,...nu k ar avea importanta...k totusi asta cik e blogul meu :D asa ...:D si bineinteels k ma trezi si ma pusei iar la masa si cred k zilele astea m`am ingrasat :D adik am bagat f mult somn si am si mancat mult si tre sa vad ce fac, k nu e bine :d
acuma sunt la mien in camera k ma saturai sa aleg nishte piese de puzzle pentru cata, adik le sortai pe culori 1000 de piese si il lasai sa si`l faca pt k eu nici asta nu vrusesem sa fac da ca sa imi ocup timpul cu ceva ma apucai si le si sortaisi piesele alea sunt minuscule, umblii cu ele cu penseta:D si ii lasai sa si`l faca, de fapt simteam k pierd timpul aiurea si k sa nu se intample asta zisei k e mai bien sa`mi gasesc altceva de lucru...pentru k asa cum zice tatal meu; numai prostii se plictisesc...si atunci plecai sa`mi gasesc altceva de facut...si dupa cum observati am modificat blogul...data trecuta imi prinsesem urekile in coduri html, acuma pot spune k aveam experienta...mearsa ceva mai usor...sper k va palce...oricum stiu k abia va obisnuiti(sau nu kair) cu un sablon si eu il si skimb, dar ma stiti pe mine, omul skimbarilor...si acuam nici sa ma vopsesc nu mai pot, k m`am vopsit de prea multe ori si imi si cam palce culoarea asta....dar tot simt nevoia sa skimb kestii :d sunt incurabila....asa k skimb sablonul...asa k putina sustinere nu strik :d

astea fiind zise, nu stiu ce sa mai zic...aaa de maine sau poimaine ma apuc de eseu :d si per k luni sa fie gata, sau doar corectarile de rigoare sa fie aduse :D
am planuri mari pentru anul asta...este nevoie...cik trebuie sa avem vise mari!!! asta intentionez! ;)

va pupacesc :*

4 comentarii:

Adela spunea...

1st of all...casa nouaaaaa! :D (pic)
2nd: ma bucur ca ati sarbatorit fain de Craciun si revel, si I know cum e cu puzzles, noi am facut si de 1500 de piese, da noua ne place. desi mai rarutz ca e mai dragutz. totusi nu vrem nici creieri in pioneze..
o sa ma apuc si io zilele astea sa pove cum a fost la noi, si am si muuulte poze, o sa pun prob cateva pe aici, restu pe FB. have an awesome weekend si succes cu eseul!
sper ca si noi sa ajungem de Pasti acasa. asta vrem! love u! :x

AnAh spunea...

girl...ma gandeam k o sa se intleaga un pic gresit...eu iubesc puzzle-urile si imi si palce sa le fac, dar tre sa ai kef...pentru k un puzzle de 1000 de piese iti mananca nervii, cum ziceai si tu: creieri in pioneze- si lus k era 1 ian. asa o sa o tin tot anul :D

ce`i cu casa noua?:D eram la Claudia daca la asta te referi :D, iar ultimele poze cu mine is facute la mien in camera :D yeyy...personalizata cat de cat :D de fapt tot k sa acopar movul de pe pereti...k ii cam mult...si imi place movul dar nu si pe pereti k simt k innebunesc... ar fi suuper tare sa fiti acasa de Pasti, abia astept sa va vad, eu o sa fac tot posibilul sa ajung k am nevoie de aer de acasa:D

va pupacesc si abia astept sa vad pozele si sa citesc povestea voastra de Craciun si revel :x
lovexx

AnAh spunea...

aaa silly me, da casa nouaaaaaa :)))
ma prind greu zilele astea :D sry


xx

Anonim spunea...

Ai dreptate,nu am simtit Craciunul ca acasa si nu stiu de ce pt ca am avut de toate coliinde,maincare etc...mie cel putin mi s-a parut ca seamana mai degraba cu un Revelion decat un Craciun.Dar in fine ,una peste alta eu zic ca ne-am simtit bine,am mincat ,cantat,dansat...
ai cred ca voi erati f buni pt filarmonica:)) pacat ca nu au fost aia pe aproape ca precis va selectau
Si pt 2009 care abia a inceput iti urez sa ai un an binecuvnatat si tot ce iti doresti sa implinesti!