stii cum e atunci cand ai ceva in minte si pe suflet si t framanta si nu stii ce sa faci si teoretic ai tot timpul din lume, dar iti e frik sa nu pierzi trenul si te gandesti si te strofoci, ce sa faci?
e nasol...mai alest atunci cand te framanta de nu poti sa pui geana pe geana si ajungi la 5 si dimineatza si te tot gandesti...si stii k nimeni nu t obliga sa dai un raspuns imediat si cum spuneam ai timpul din lume si oricum "tu" personal ti`ai luat un timp...dar nu t poti opri din gandit...-kestia asta nedormitul de griji e boala de familie- dar as vrea sa iau decizia potrivita, sa fac alegerea buna si stiu k atunci cand o sa o fac nu o sa regret niciun pic, pentru k am ales asa cum am simtit...de asta nu dorm acuma si de asta "ma kinui" vba vine, asta nu e un kin...doar k e f greu...greu sa faci alegeri, greu pentru k mereu trebuie sa t gandesti la consecinte, greu pentru k nu depinzi numai de tine, greu si daca ai depinde numai de tine!!!
stiu k decizia e a mea, stiu k o sa am sprijin din partea voastra, doar k nu sunt obisnuita cu asta...stiu k trebuie sa am vise mari si mereu le am, doar k imi e frik sa fiu sus!!! pentru k o data ajunsa acolo, i really have to kick asses!!!
pray for me ;x
Studio Acca the best hair salon in London
Acum 6 ani

4 comentarii:
In viata niciodata o decizie nu este a ta , ai impresia ca tu ai luat-o dar este influientata de o multime de factori directi sau indirecti .Ca sa fi multumita de decizia finala pe care o consideri ata si de neregretat este sa lasi timpul sa decanteze informatiile si sa se selecteze esenta .Asta in arta se cheama stilizare inviata este decizia justa si nu cea mai buna de cele mai multe ori.dan cel de acasa
stiu k timpul le vindeca pe toate, in acelasi timp stiu k Dumnezeu i`a dat omului puterea de a alege, stiu k el stie inca dinainte de a alege, ce voi alege.
stiu k sunt momente in care facem alegeri si nu sunt cele mai bune, dar de ce ar trebui sa regretam, daca la momentul in care am facut alegerea am crezut k este cel mai bine...sunt lucruri care nu ies tocmai bine, de cele mai multe ori nu ies bine, asta ar insemna k trebuie sa regretam mai mult de jumate din viatza?
ar fi pacat!!
cu tot ce am zis mai sus, vreau sa stii k eu inteleg ce ai vrut sa`mi zici, dar trebuia sa scriu si ce gandesc eu :D
Ana D-zeu iti da dar nu iti baga si in gura.. sau ca in bancul ala cu tipa mofturoasa la un pas de inec.. si se mira ca D-zeu nu o ajuta, cand ea de fapt vruia sa fie salvata cu iahtul.. sau cu batranul care se roaga pe patul de moarte sa-l ajute D-zeu macar acum sa castige la loto, la care el primeste raspuns de sus.. pai joaca omule!! asa si cu tine.. nimik nu e la intamplare.. si se stie ca orice schimabre e grea la inceput ca si alegerea in sine, dar toate sunt pt un scop si toate au momentul lor.. hai ca de ce te framanti mai mult de aia te simti mai confuza.. nu mai despica firul in patru si nu te mai gandi in stanga si dreapta.. gandeste la rece ce anume vrei tu de fapt nu ce vor altii de la tine si tot asa.. fi exigenta selectiva si alege exact ce simti tu ca iti doresti si ai nevoie.. si poate va fi mai usor atunci.. dar retine indiferent de alegere sa nu regreti ce NU ai facut.. pt ca e un pas mare si timpul nu il poti da inapoi.. hai roaga-te sa te trezesti cu mintea limpede sa poti alege varianta cea mai buna pt tine si poate si pt ceilalti.. nu stii unde te va purta alegerea in viitor.. fara ea ai avea alt drum.. frate dau in filosofisme.. pup si bafta la decis!!
PS lucrurile maretze sunt realizate cu sacrificii mari..dar asta paote fi si un simplu proverb sau ce se vrea a fi.. pup
merci mult de sprijin!
Trimiteți un comentariu