cele mai tari bancuri auzite azi :D

Toti oamenii de stiinta jucau pititea in Rai. Se pune Einstein si incepe sa numere. Toti se ascund pe unde gasesc, numai Newton ia o creta, traseaza un patrat cu latura de 1 m si se aseaza in mijlocul lui. Dupa ce termina de numarat, Eistein se intoarce si, binenteles il vede pe Newton:
Eistein: - Te-am vazut. Tu esti Newton.
Newton: - Imi pare rau, dar nu sunt eu.
Eistein: - Cum adica nu esti tu? Te cunosc f bine. Esti Newton.
Newton: - Ia priveste mai atent. Ce vezi?
Eistein: - Tu in mijlocul unui patrat cu latura de 1 m.
Newton: - Pai si ce inseamna Newton pe metru patrat?
Eistein: - Pascal.
Newton: - Pai vezi, el e!



cica la agronomie este un profesor cam nebun. si i0a pus pe elevi la examen sa recunoasca daunatorii dupa picioare. le dadea picioare de insecte si ei sa ii recunoasca. un tip scrie ce scrie, se ridica si da foaia. iese din clasa si profesorul il striga: vezi ca nu ti-ai semnat foaia de examen. la care asta baga decat piciorul pe usa si ii zice profesorului: ma recunoasteti? [asta nush daca e banc sau e pe bune, dar faza oricum e prea tare]


un cioban statea si se uita la oi cum pasc pe pasune. in mana avea un toiag foarte inalt si il incomoda cand se rezima in el. un trecator se duce la cioban si il intreaba: vad ca aveti un toiag foarte frumos, cu motive romanesti in partea de sus, frumos sculptat. dar vad ca este prea intalt pt dumneavoastra iar in partea de jos nu are nimic sculptat. de ce nu il taiati de jos? la care ciobanul ii raspunde: var 1: pt ca nu jos ma incomodeaza. var 2 pt ca nu am nici un motiv sa il tai de jos/


un politist cade intr-o gura de canal. si dupa ce isi revine din cazatura, se uita sus si spune: ba, sa mor eu, daca era capacul pus nu mai iesam de aici


o barza zbura cu un batranel in cioc. dupa un timp batranelul izbucneste nervos: recunoaste odata ca ne-am ratacit!


absolut fabuloase!!

2 comentarii:

Adela spunea...

ultimele 3 sunt cool! :)))

Unknown spunea...

mie si primele doua mi se par fabuloase, imi aduc aminte cand làm auzit prima data pe ala cu pascal, am lesinat de ras :)))