
Futurism
neatza tuturor,
azi am avut prezentarea Pear`s Soap, asat dupa ce am fost nevoita sa ascult 2 cursuri ale lu Conway despre scaune, bleah, cum sa te gandesti al scaune, masini de cusut si sapun si sa spui k e istoria artei, sincer batranelul are cateva idei de se cutremura peretii, dar lui i se pare interesant, in fine, la ora 10 am avut intalnire cu studentii de la Advertising Design, ei ne`au dat o skitza pe care noi trebuie sa o transformam intr`o fotografie cat se paote de buna, sper :D si o sa tragem maine, la ora 2...ce bien k eu maien nu am decat un curs de o ora cu John si apoi sunt free sa lucrez in Darkrooms si apoi sa fac fotografia pentru Advertising...ideea e cam asa: ei trebuie sa faca reclama la camera de la un telefon si au sloganul : noi va developam viatza sau amintirile, ramane de vazut si trebuie sa facem fotografia in camera obscura, dupa ce facem noi fotografia ei o editeaza...suuuper tare :D vorbiram si cu Denis si uimitor ne lasa sa folosim maine sala pentru procesare color :D suntem toti foarte incantati ;x sper sa iasa cat se paote de bine.
Apoi am fost de am mancat si pentru k mai imi ramasese timp am intrat pe net si am vorbit cu adela, yeyy care ma nenorocii cu nishte poze :x de cand eram noi mici ;x suuper tari, fataaa imi e dor de tine si de toate kestiile alea...apoi am mers sa pregatim prezentarea pentru Pear`s Soap...noi prezentaram primii, scaparam destul de repede si de ok, bieninteles k semianrul incepu iar cu ras si normal k din cauza mea, k laptopul nu mai avea baterie si John il conecta la priza, dar laptopul aluneca de pe masa si am pusa sa`l tin, dar eu u ma prinsei sa ma dau cu scaunul si cu masa mai in spate :)) k era mai simplu si cum stateam eu k un copil cuminte sa tin de laptop, John la cat e de mare, ma lua pe sus cu scaunu si ma muta in spate si trasa si banca si eu ramasei afis si toti incepura iar sa rada =)) fu jale, duap ce prezentaram toti zisa k mai avem timp sa vbim despre scaune...eu eram :O John, scaune? si intreba daca ne`am luat notite si zisei k da si ii aratai palma si pe palma mea scria AWESOME CHAIRS (meseriase scaune) k ii aratasem in tp-ul cursului lu` Louise...asta duap ce ma uitai cu Lee la 2 filmulete cu matze care fac tot felul de nazbatii :)), in fatza mea 2 fete citeau, Jay desena, cam asa decurge cursul lui si apoi ne itnreaba ce am invatzat ji noi ... dar eu nush cum se face k mereu retin kestii, se pare k si esentialul, desi imi e greu sa cred...da ei asa zic...in fien, inseamna k e bine...
oricum ii zisei lu John k in ritmul in care merge cursul lu Conway saptamana viitoare o sa ne vbeasca despre carpete, dar`ar Domnul sa fie macar tapiserie, k ar fi muuuult mai itneresant...nu stiu ce o sa facem sapt. viitoare, dadeam cu presupusul :D, oricum rasara si al faza cu carpetele :D
la sf. seminarului, ramasei sa vbesc cu John, despre citatul ala ce mi l`ai dat tu, tata, despre futurism, leagt de fotografie...si il intrebai de ce ziceau k nu au nimik in comun si k nu s einspira din fotografie, adik daca kair asa a fost, de ce trebuie sa invatzam despre ei? pentru k stii el mi`a zis sa fac cercetare pe Duane Michals si ti`am povestit k fotografiile lui au o evolutie futurista,desi lucreaza muuuulti ani mai tarziu.
la care lui ii pica fatza, eu ii dadui citatul si ii zisei k e dintr`o carte din Romania, ramsa suuuper impresionat si imi zisa k asta e tema mea pentru eseul lu Conway k nici nu se gandeste sa ma razgandesc k ce idee am putu sa am, iar u cand il auzii cum vbea, ma intorsei si dadui sa plec si el ma opreste si zice: " tu nu vroiai de fapt sa auzi k ai avut o idee geniala, vroiai altceva nu e asa?" si eu ii raspunsei k logic k vroiam altceva...si imi explica, pentru k eu vroiam un raspuns...si il intrebai daca pot sa dau citatul asta pentru k nu e din textele lor e din alta carte si zisa k e extraordinar, k o sa innebuneasca Conway cand o sa auda k am citit ce mi`a dat el si k pe langa asta am stat si am cautat si am mai citit si altceva, si nu numai k am citit, mi`am dat interesul sa inteleg si ma apucai si ii ziseisi de picturi [kair le stiu numele si cine le`a pictat ;)] si ramasa impresionat, zisa sa tradcu citatul ala si sa icnep eseul cu el:D si asa o sa fac...:D
asa k saru`mana mult pentru toate informatiile ce mi el`ai dat si pentru toate kestiile alea ce mi le`ai dat sa le caut, parte din ele le`am gasit, ramane sa le traduc si sa ma apuc de lucru:D
suuuunt fericita :x
yeyy...cam asta e, ma duc sa mai trag un film, [sic]
P.S. cautand despre futurism, am dat despre lucrarea asat a lu VIk...hihihi, il cunosc :D...i`m so proud!!! ;)[pare ami mult finArt, dar nu conteaza, toata lumea care il stie pe Vali stie cat de talentat e ;)]
.jpg)







3 comentarii:
great stuff cu seminaru ala! daca io te innebunii cu poze, ce zisesi, ia sa o innebunesc si io cu comentarii :P peste 50?!! r u sick? just kidding, nu ma intelege gresit, imi place sa primesc comentarii la poze, i LOVE it, da era sa pic ieri cand am vazut 50 de notifications sau asa ceva. am mai pus azi cateva, si cu astea anul 2004 si 2005 sunt gata. poate o sa mai pun si din ceilalti ani, da nu prea curand, ca m-am saturat de uploadat! :D miss u! >:D<
a fost cool totusi sa mai vad o data toate pozele alea. [pt k pe fb am pus numai o MICA parte din ele]
girl, stiu dar nu m`am putu abtine, mai erau atatea poze la care as fi coemntat :x
awesome, sincer, imi e doooor, as vrea sa fiu iar mik :D
bine, eu is unul din cazurile exagerat de rare kre nu si`au dorit ever sa fie mari, decat ca inaltime poate, SIGUR, dar k varsta nu...
duap ce formatez calculatorul, mi le copiez :x
miss you, take care si sa ma anunti cand vien 2006 :D
Trimiteți un comentariu