seriale ;)

ce face omul cand e bolnav si nu are treaba...sau mai bien zis are si treaba, dar e bolnav si nu are tragere:D?
ok, da se uita la seriale :D
de cand ma stiu am avut o slabiciune pentru serialele su fundal medical si asa a inceput totul, bineinteles cu ER
f popular la inceput, apoi ca mai toate serialele devine ami razletz, dar mie inca imi placea;) tre sa recunosc k atunci knd rula prima serie nu o intelegeam pe mama de ce il urmarea, apoi am devenit mai addicted decat ea :)






dupa ER a urmat "NIP/TUCk" sau "Prietenie pe mukie de cutit", nu acelasi stil, ba kair deloc, insa trebuie sa recunosc campania lor e una dintre cele mai bune, nus tiu cine le`a facut afisele, dar as vrea sa cunosc fotograful ala ;)








urmeaza "dr House" care e de departe cel mai bun :D f bine realizat, episod cu episod, bine construit fiecare episod in parte, ce sa mai ruleaza ;)







acuma e acuma, preferatul meu "Grey's Anatomy" am vazut toate seriile de cateva ori si inca revad la el, astept pe net fiecare episod, aseara am downloadat ultimul episod, pentru k nu aveam rabdare sa se ia toata seria 5 :D- personajele sunt f f bine alese, joaca f bine si e f nice imbinata partea medicala cu povestea, spre deosebire de ER care este f tehnic- practic si DR House care are f f multa teorie ;)






ok si acuma ultimul, Kate Walsh pleaca din Anatomia lu Grey si are parte de serialul ei: "Private Practice", asta e ultimul serial, il urmaresc acuma, e nice, mai mult can can decat medicina dar e placut oricum ;)pentru rumegatorii de astfel de seriale :D





eee si cama sta face omul cand e bolnav :D se uita la seriale;)) si zice`ti merci k nu m`am apucat sa va povestesc despre "LOST", "Prison Break", "Friends", "The Fugitive", etc etc :D

8 comentarii:

claus spunea...

pt mine Chicago Hope a fost primul.
si avea si actori faini. Hector Elizondo, Adam Arkin si bineinteles the one... Mandy Patinkin.

ER a fost fain pana a murit dr green, pe urma n-am mai avut inima sa ma uit.

House e fantastic. am vazut un afis pe strada si ma gadndeam ca poate ma intorc pe intuneric sa-l dezlipesc. :P

Grey's Anatomy... ai spus tu tot. fain,foarte fain.

si pe urma a fost "3 lbs." cu Stanley Tucci ca neurochirurg. nostim.e ok'ut.

Savu Razvan spunea...

haha... mai bine niste cartoons :D /

AnAh spunea...

mah, eu chicago hope am vazut f f putin asa k nu se pune, iar 3lbs nu am vazut, despre restul :x

iar razvi, stai k nu m`am apucat sa vbesc despre billy and mandy da? si nici despre veveritele sinucigase :D

Adela spunea...

please spune-mi ca nu te referi la Happy Tree Friends cu Veveritele sinucigase! Daca da, atunci rusine la cine a tradus titlul asta pe romana! (nu tie, evident)
asa, altceva: daca iti/va plac seriale cu doctori, dar in acelasi timp vreti sa auziti si cele mai tari glume si replici (seriously!) va recomand din INIMA Scrubs!!!
Scrubs rules din orice punct de vedere. Dupa parerea mea nu este un show, este THE show! watch it daca nu credeti! ;) seriously!

Adela spunea...

did I mention sa va uitati la Scrubs??! Ok!

claus spunea...

scrubs e in acelasi timp cu CSI. every single day

Adela spunea...

nu conteaza! :D record, download, buy dvd's. it's worth it!

AnAh spunea...

oh shush, am uitat de scrubs, rusineeeeee :(( cat espre seriously- grey scrie pe tine :D e cea mai folosita replica in film :D

iar veveritele sinucigase nu is happy three friends, stay kwl, desi si aia is geniali...da un search pe youtube...sunt zapacite rau :D