daca tot vbim de case

in ultimele zile fetele pe aproape toate blogurile au inceput sa vbeasca despre modificarile din casa si fiecare ce perdele si draperii isi pune, cum le atarna, ce culori fac peretii si asa...cum camera mea acuam arata de park cineva a dat cu bomba in ea, pentru k am fst intr`o stare mai aiurea si nu am avut kef sa fac nimik si pentru k ultimul priect a fst cel mai nasol ever :| [deci am niste profi sa`mi traiasca, vai de mama mea...in fine, sunt f nashpa, au skimbat modalitatile de notare, tot, in fine...kair vreau sa`mi treaca nervii] si sa revenim la modificarile din casa...
pentru k eu nu am cum sa va arat cum arata camera mea, pentru k si eu am mutat prin camera din dorinta de a face loc acolo unde oricum nu e :)) dar oricum macar pot sa respir acuma :D ...o sa pun poze dupa curatenie, care se anunta luni in toata casa [cred k o sa ne apucam mai devreme totusi ...pentru k de sapt viitoare incepe scoala mai serios].
asa k pana atunci o sa va arat k si ai mei au fst la unison cu fetele si au facut foarte multe modificari prin casa de care sunt f mandra...
daca vreti sa vedeti ceva modern intrati la adela si la niky, daca vreti sa vedeti ceva clasic take a look here pentru k eu cred k noile culori de la mine de acasa si mobila ruleaza prea tare :D

enjoy si go go go mum and dad :x
felicitari :*


atelierul lu tata

tot atelierul lu tata

dormitorul alor mei...

tot dormitorul alor mei

sufrageria de jos

peretele din camera mea :D - acasa





si acuam cateva idei pentru design interior...le`am cautat pentru voi ;)[am scormonit acolo unde zacea vekea mea pasiune pentru design interior]:



7 comentarii:

Adela spunea...

wow, deci pozele...speachless! Se cunoaste mana de artist!! arata foarte classy, bine intretinut, ce mai, jos palaria! congrats!!

Niky spunea...

imi place super mult casa alor tai... arata a casa de artisti!!!! si eu care tocmai ce iti zisesem pe blogumeu inainte sa citesc blogu tau sa ne impartasesti poze cu casa ta(de aici sau din romania).. ha asa potrivire:D

1st. imi place la nebunie suportul de 5 lumanari din prima poza:)

2nd. imi place forma canapelei din atelierul tatalui tau.. si btw cine este ghemul ala de blana pe care asa l=as smotoci?>:D< me likey the cutzy

3rd peretele din camera ta e pictat de tatal tau?.. daca da, are talent! nu vazusem nici o pictura pe perete de el .. suadaca vazusem nu stiam k el a pictat-o... si acuma daca el e maestrul din spatele peretelui tau(adik nu ca sta ascuns in spatele pertelui:P da ca el l-a pictat.. u got the idea;)) atunci congrats' to him! he's really tallented!

in rest numa de bien! succes cu noii profi.. nute alarama.. le dai tu de cap pana la urma! mai asteptam poze din proiectele tale k is tare cool!

keep it up to the real deal!;)

alloha!

AnAh spunea...

neatza neatza my girls :D

incep prin a zice k ce ati facut voi din apartamentele alea ruleaza prea tare...sincer adik, din nimik ati facut ceva deosebit si cum mai spuneam omul sfinteste locul...

1.ade, multzam fain...asta e partea de casa ce nu ati apucat sa o vedeti pe indelete asa k m`am gandit, ieri, dupa ce am primit pozele de la tata sa va impartasesc ideile lor mai ales k voi acuma tot lucrati la casutze

2. niky ete k am fst pe aceeasi lungime de unda si am raspuns pozitiv :D
3. si mie imi place suportul ala si nu numai :D
4. ghemul este fritz, catzelul meu, bine e mai mult al alor mei k ei saracii au grija de el :D
5. peretele din camera mea este facut de tata, dar nu e pictat, este un colaj de marimea peretelui :D si hainele de pe personaje sun prinse, adik sunt de material, sticlele la fel sunt puse pe etajera si restul facut din diverse reviste... ai vazut multe facute de tata, dar nu stiai k is facute de el, take a look in poza cu canapeaua de exemplu ;)
6. o sa va tin la curent cu proiectele mele, oricum zilele astea o sa`mi fac timp sa mai pun niste poze pentru k tre sa mai lucrez un pic;)

aveti grija de voi si spor la amenajari ;)

Moi spunea...

nu am fost niciodata la tine acasa.. nici nu stiam cum arata.. dar acum vad si eu camera visinie care apare ca background in muuuulte din pozele tale.. ff frumos la voi :)

AnAh spunea...

hehe, 10x girl ;;)

Anonim spunea...

ok it's on! you are cordially invited to take part in my POLL aka my new post! your opinion is crucial!!! =))

ps: everyone is invited!

AnAh spunea...

acuma intru :D
desi aprerea mea o cam stii:D...btw tipul asta "perfect" asa are el okii? adik culoarea aia? if so, hmmm e cam greu as ma decid :D