stiu k melodia ce o sa postez acuma o sa ii placa f f mult lu tata...pe mien m`a incantat show-ul facut de ei... iar varianta din berlin mi`a zbarlit parul...
in fine, ideea e k postez aceeasi melodie in 3 variante toate yumm...adik imi aduc aminte de copilaria mea si mi se par kwl...zilele astea am avut kef numai de muzica italiana si m`a incantat!!!!
eros ramazzoti & adriano celentano -rai uno
adriano celentano in Berlin 1994
adriano celantano-varianta originala
eh si acuma sa va zic cum fu azi...
pai ma trezii eu si ma uitai pe geam, suuuuper frumos afara :x soare cald, ce sa mai...bagai nishte rufe la spalat, ciugulii un pic si plecaram spre centru sa ne plimbam...din motive tehnice ajunsei numai eu pe centru si in loc sa fie nice si fun k era cald si k eram in pantaloni scurti si nu mai puteam de drag :( ma plimbai singura, ascultai muzica de pe centru k erau cantaretii mei afara, apoi mersei la sainsbury's luai cateceva si o luai incet spre casa...ma cam cocosa ruxacul...vazui branduse galbene...dar nu aveam aparatul sa le pozez si kair daca il aveam nush ce faceam cu plasele :( poate reusesc sa ajung acolo maine sa le fac totusi poze...
facui ordine in camera, k mi s`a pus mie piticul iar sa skimb in camera asa cum a fst knd m`am mutat si skimbai si dadui cu aspiratorul si ce sa mai facui luna si mor de drag k acuam pare si camera mea mai mare, desi e cat una de camin, nu va ganditi la nush ce...desi Cata zice k astia au camerele mai mici decat a mea, in campus, dar am fost la Shin si nu mi se pare...adik si eu dca as avea pe pereti rafturi cum au ei si la mien ar fi al fel...in fine...e mica, dar e curata si stau eu in ea, asa k restul nu mai conteaza! :) heh
si apoi vazuram "rockNrolla" k de cateva zile urmarim filme englezesti care sa stiti k nu toate is asa rele, nu pot sa zic k cine stie ce psihologie in ele dar nah...
apoi ne puseram la OCEAN's si nu apucaram sa vdem decat 11 si 12, k li se facu somn la 13...poate maine, cine stie..
si cam asa fu ziua de azi..
aaa si pusei si rufele la uscat afara :) prima data, pe sirmele proaspat insirate :p
cam atat, ne mai auzim!!
nb!
cheers!
Studio Acca the best hair salon in London
Acum 6 ani

3 comentarii:
Ana intradevar mi -ai facut o mare placere este 6,30 si cand incepi ziua asa nu se poate sa nu-ti fie bine.Raman la parerea ca este una din cele mai frumoase voci ceea cel face unul din cei mai frumosi urati italieni
manca-o-ar mama pe ea de romanca cu rufele ei insirate pe sarme afara! :P
miss u.
tata: sunt de acord cu tine...de 3 zile ascult numai celentano, i`am innebunit pe vecini, dar crede`ma k in momentele astea nu`mi pasa :D eu m`am simtit mai bine...heh:D
Ade: miss you 2 si da mah, era cazul sa le scot afara k in casa nu s emai uscau nici in 2 saptamani, afara se usuca in 2 ore :D heh...si lasa k nu is in fatza casii sa le vada toata lumea, is in spate..si vecinii mei au :D dar da...cam k in Romania.lol
wuv:x
Trimiteți un comentariu